четверг, 20 октября 2016 г.

Всеукраїнська науково-практична конференція «Науково-методичні засади професійного розвитку фахівця у системі неперервної освіти»

18-19 жовтня відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Науково-методичні засади професійного розвитку фахівця у системі неперервної освіти»
18.10 був проведений круглий стіл: Проблема мотивації фахівців до професійного розвитку: пошуки та перспективи
В процесі якого було обговорено проблеми мотивації фахівців до професійного розвитку; розглянуті сучасні методи мотивації фахівців до професійного розвитку; визначені основні напрями роботи психологічної служби щодо створення умов для підвищення мотивації фахівців до професійного розвитку; розроблена система психолого-педагогічних та організаційних умов підвищення мотивації співробітників до професійного розвитку.
В процесі обговорення науково-педагогічними працівниками ВНЗ та інститутів післядипломної педагогічної освіти, практичними психологами та соціальними педагогами, керівниками загальноосвітніх навчальних закладів, педагогічними працівниками були визначені фактори мотивації фахівців до професійного розвитку; методи мотивації фахівців до професійного розвитку; система роботи психологічної служби щодо створення психолого-педагогічних та організаційних умов для підвищення мотивації співробітника до професійного розвитку.
19.10.2016 в рамках Всеукраїнської науково-практичної конференції «Науково-методичні засади професійного розвитку фахівця у системі неперервної освіти» пройшли два майстер класи.
 Перший майстер-клас «Відеотайми як сучасний метод розвитку життєвої компетентності учасників навчально-виховного процесу» провели Черевична Олена Анатоліївна, практичний психолог Центру дитячої та юнацької творчості Шевченківського району м. Запоріжжя та Серединська Олена Станіславівна, заступник директора з навчально-виховної роботи Центру дитячої та юнацької творчості Шевченківського району м. Запоріжжя.
Учасники ознайомилися з інноваційним методом роботи «Відеотайми» та особливостями його використання під час організації навчально-виховного процесу, з методикою проведення відеотаймів для різних категорій учасників. Учасники мали можливість усвідомити і переосмислити себе, свої цілі, погляди, потреби, збагатити власну картину світу та визначити можливості реагування на різні життєві ситуації. Також був наданий банк соціальних відеороликів.
Другий майстер-клас «Використання ігрових технологій у профілактиці професійного вигорання педагогічних працівників. Психологічна гра «Залишитися живими» проводили практичні психологи м.Запоріжжя: Лапа Віра Миколаївна, КВНЗ «Хортицька національно навчально-реабілітаційна академія» ЗОР, Шахова Ірина Сергіївна, загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 69 Запорізької міської ради Запорізької області, Свириденко Ірина Олександрівна, КЗ «Запорізька спеціалізована школа-інтернат II-III ступенів «Січовий колегіум» ЗОР.
Учасники ознайомилися з можливостями використання ігрових технологій у профілактиці професійного вигорання педагогічних працівників. Взяли участь у грі «Залишитися живими» та засвоїли алгоритм створення гри.

Матеріали майстер-класів:
«Відеотайми як сучасний метод розвитку життєвої компетентності учасників навчально-виховного процесу»
група  facebook
група vk
презентація та відеороліки


ФОТО:
Круглий стіл
Майстер-клас Відеотайми
Майстер-клас Залишитися живими


Ми вдячні всім учасникам конференції за активну роботу у секції «Психологічний супровід професійного розвитку фахівця в системі неперервної освіти» та відкриті для подальшої співпраці!!!

вторник, 27 сентября 2016 г.

Шановні практичні психологи, які пройшли КПК з 05.09 по 23.09.2016 матеріали курсів ви можете отримати за посиланням

среда, 14 сентября 2016 г.

Діти і папери
Звернення міністерки освіти та науки України Лілії Гриневич
http://mon.edcamp.org.ua/

четверг, 28 апреля 2016 г.

воскресенье, 24 апреля 2016 г.

22.04.2016 в рамках виставки «Освіта Запорізького краю-2016» та в межах роботи ІІ Міжнародної науково-практичної конференції для працівників психологічної служби була проведена психологічна майстерня «Використання арт-терапевтичних технологій в освітній практиці». 


Учасники ознайомились з методикою «Чарівні фарби» (Зінкевич-Євстигнєєва Т.Д.), стали активними учасниками створення чарівного світу. Кожен мав можливість поринути у світ дитинства і стати чарівником. Тим самим, повне занурення  у процес створення чарівних фарб і чарівного світу, складання казки та її аналіз дозволила учасникам побувати у ролі клієнта. По завершенню було надано методичне обґрунтування методики.

 

 


Майстер-класс проводили: Афанасьєва Тетяна Олександрівна, кандидат психологічних наук, доцент, доцент кафедри; Донченко Ірина Анатоліївна, кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри; Чемодурова Юлія Миколаївна, старший викладач кафедри.
 





Дякуємо всім за активну участь і створення неймовірно чарівної атмосфери!!!

Фотозвіт

четверг, 21 апреля 2016 г.

Шановні колеги!
Запрошуємо Вас до психологічної майстерні «Використання арт-терапевтичних технологій в освітній практиці», яка працюватиме 22.04.2016 у ЗОІППО в межах роботи конференції (початок о 12.00, ауд.25), яку проводять Афанасьєва Тетяна Олександрівна, кандидат психологічних наук, доцент, доцент кафедри; Донченко Ірина Анатоліївна, кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри; Чемодурова Юлія Миколаївна, старший викладач кафедри

среда, 20 апреля 2016 г.

Шановні колеги!
21.04.2016 р. у межах роботи конференції та з нагоди святкування Дня психолога проводитиметься воркшоп «Психологічний театр як метод розвитку професійної компетентності психолога»
Місце проведення: КЗ «ЗОІППО» ЗОР, ауд. 46.
Початок роботи: 11.30
Мета: розвиток професійної компетентності працівників психологічної служби системи освіти засобами психологічного театру.
Завдання:
- ознайомлення з методом психологічного театру, як засобом дослідження та корекції суб’єктивної психологічної реальності особистості;
- активізація рефлексивних процесів учасників;
- отримання особистісного досвіду участі у перфоменсі.
Керівник: Афанасьєва Т.О., к.психол.н., доцент кафедри менеджменту освіти та психології КЗ « ЗОІППО» ЗОР.
Учасники обговорення: науково-педагогічні працівники КЗ «ЗОІППО» ЗОР; працівники психологічної служби системи освіти Запорізької області.

четверг, 31 марта 2016 г.

31 березня 2016 року на базі КЗ "ЗОІППО" ЗОР пройшов обласний семінар для методистів з психологічної служби методичних кабінетів (центрів) відділів (управлінь) освіти, практичних психологів шкіл-інтернатів 
«Психологічний супровід розвитку конфліктологічної компетентності суб’єктів освітнього простору»



понедельник, 28 марта 2016 г.

Шановні колеги!

1.  Запрошуємо Вас до участі у ІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Неперервна освіта нового сторіччя: досягнення та перспективи».
                                                        Інформаційний лист

В межах роботи конференції та з нагоди Дня психолога 21.04.2016 пропонуємо взяти участь у виставі психологічного театру.
Як учасник психологічного театру, ви маєте можливість усвідомити ролі, які ви реалізуєте у своєму житті, внести необхідні корективи, прожити різні ситуації і знайти вихід з них. Граючи у психологічному театрі, ви маєте можливість побачити себе з інших позицій, усвідомити свої маски, обмеження, стереотипи, бар’єри, які заважають вам у реалізації ваших життєвих та професійних планів. 

Для бажаючих стати учасником психологічного театру до 04.04.2016 необхідно заповнити заявку (форма заявки, у темі заявки вказати «театр») та надіслати її на адресу (afanasievata@ukr.net). Тел. для довідок 233-40-83 Тетяна Афанасьєва. 


2.  Запрошуємо Вас до участі у обласному фестивалі проектів «Психолого-педагогічний супровід створення безпечного інформаційного освітнього простору». Методичні рекомендації






3.  Раді повідомити, що ми розпочинаємо роботу Балінтовької групи і пропонуємо стати її учасником.
Балінтовська група, сприяє більш глибокому пізнанню свого Я. Її завданнями є усвідомлення “білих плям” особистості, які блокують позитивні стосунки з іншими, розширення професійного досвіду, психопрофілактика учасників групи, що заснована на можливості опрацювання “невдалих” випадків у ситуації колегіальної підтримки.  Робота групи передбачає повну                                                                                             конфедиційність.
Для бажаючих прийняти участь у роботі Балінтовської групи необхідно до 04.04.2016р. заповнити заявку (форма заявки, у темі листа вказати "Балінтовська група") та надіслати її на адресу (afanasievata@ukr.net). Тел. для довідок 233-40-83 Тетяна Афанасьєва.


Будемо раді бачити Вас на наших заходах!

вторник, 15 марта 2016 г.

Запрошуємо до участі у Фестивалі!

Відповідно до Плану заходів Міністерства освіти і науки України щодо розвитку психологічної служби на період до 2017 року, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.08.2013 № 1106 та Плану роботи комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти»» Запорізької обласної ради на 2016 рік, з метою пошуку, підтримки та професійного розвитку працівників психологічної служби системи освіти області в березні-травні 2016 року проводиться обласний фестиваль проектів «Психолого-педагогічний супровід створення безпечного інформаційного освітнього простору"

Етапи проведення:
І етап з 21 березня по 24 квітня 2016 року – онлайн-реєстрація учасників, подання та розміщення матеріалів;
ІІ етап з 25 квітня по 06 травня 2016 року – онлайн-голосування та робота журі;
ІІІ етап 12.05.2016 – очний захист проектів переможцями першого етапу; підведення підсумків, нагородження учасників.

суббота, 12 марта 2016 г.

Шановні колеги! Запрошуємо Вас до участі у Фестивалі проектів "Психолого-педагогічний супровід створення безпечного інформаційного освітнього простору".

Метою Фестивалю є виявлення успішного досвіду психолого-педагогічного супроводу створення безпечного інформаційного простору в навчальних закладах Запорізької області; залучення працівників психологічної служби області до активної творчої діяльності щодо розповсюдження ідей збереження психологічного здоров’я всіх учасників навчально-виховного процесу в умовах інформаційного стресу. 

Під проектом, організатори розуміють - опис ідеї та програму її реалізації, який містить мету, завдання, методи та засоби досягнення мети, та має соціальну, практичну або наукову значущість.

четверг, 10 марта 2016 г.

Шановні колеги! Розпочинає роботу Блог "Психолого-педагогічний супровід створення безпечного інформаційного освітнього простору", метою якого є популяризація і обмін досвідом працівників психологічної служби та інших педагогічних працівників створення безпечного інформаційного освітнього простору. Запрошуємо до співпраці!

вторник, 1 марта 2016 г.

ЗАОЧНА ФОРМА НАВЧАННЯ. КОНТРОЛЬНІ ЗАВДАННЯ. ПОЛОЖЕННЯ ПРО КУРСОВУ РОБОТУ

Вітаємо слухачів заочної форми навчання з початком курсів!
На даному блозі ви можете отримати необхідну інформацію щодо проходження курсів.

02.03.2016 
11.00 тестування в каб.7 (Чемодурова Ю.М)
12.30 інструктивно-настановче заняття в каб.25 (Афанасьєва Т.О.)


КОНТАКТИ
Навчальна частина:
Шумейко Тетяна Володимирівна
тел.233-40-91

Викладачі курсів:
к.психол.н.,доц. Афанасьєва Тетяна Олександрівна
afanasievata@ukr.net
тел.233-40-83

ст.викладач Чемодурова Юлія Миколаївна
ulinik@yandex.ua
тел.233-40-83
ЗАВДАННЯ
Завдання для контрольної роботи та положення про випускну роботу можна завантажити за посиланням ПОСИЛАННЯ

Бажаємо успішного проходження курсів та сподіваємося на плідну співпрацю!